نگهداری از زیورآلات و بدلیجات

نگهداری از زیورآلات و بدلیجات: هرآنچه باید درخصوص حفظ زیورآلات خود بدانید

زیورآلات خود را تمیز و خشک نگه دارید

یکی از مهمترین نکات حفظ و نگهداری از زیورآلات و بدلیجات عدم تماس آن با آب است در زمان استحمام زیورآلات خود را جدا نمایید. انگشتر و گردنبند و دستبند و گوشواره همیشه در معرض برخورد با مواد شیمیایی و کرم‌های مرطوب کننده و عطر و ادکلن و آب و حتی عرق شما هستند و همه این موارد باعث اکسیده شدن و در نتیجه تغییر رنگ زیورآلات می‌شود. هنگامی که قصد دارید عطر و یا ادکلن بزنید به هیچ عنوان مستقیما روی بدلیجات خود استفاده نکنید و سعی کنید قبل از انداختن بدلیجات و زیورآلات خود عطر و ادکلن خود را استفاده نموده و همچنین نقاطی که مثلا گردنبند روی گردن شما ثابت می ایستد را هم پاف نزنید چرا که رطوبت ناشی از عطر و ادکلن در آن قسمت مانده و می‌تواند روی بدلیجات شما تاثیر بگذارد.

بعد از استفاده از زیورآلات و بدلیجات حتما اقدام به تمیز کردن آن‌‎ها نمایید

یکی دیگر از مهمترین نکات حفظ و نگهداری از زیورآلات و بدلیجات که میتواند به درخشش آنها کمک کند تمیز کردن زیورآلات بعد از استفاده می‌باشد. بعد از هربار استفاده ممکن است کرم، عرق، آب یا … برروی گوشواره، دستنبد، گردنبند و یا انگشتر شما مانده باشد و باعث کدر شدن آن به مرور زمان شود و شما برای تمیز کردن زیورآلات و بدلیجات خود می‌توانید از جوش شیرین  و یا لیمو استفاده نمایید.

مکان مناسبی برای نگهداری از زیورآلات و بدلیجات خود در نظر بگیرید

برای نگه‌داری از زیورآلات و بدلیجات خود می‌توانید از یک جعبه مناسب که دارای محفظه‌های متعدد است استفاده کنید. حتما توجه داشته باشید که زیورآلات و بدلیجات خود را به هیچ عنوان روی یک دیگر انباشته نکنید.  بهترین راه، جدا نگه داشتن آن‌ها از یکدیگر است. تا حد امکان سعی کنید زیورآلات و بدلیجات خود را به صورت طبیعی خود نگه داری کنید. برای مثال گردنبند خود را به صورت عمودی آویزان کنید. به هیچ وجه زیورآلات طلا و گران قیمت خود را با بدلیجات در یک جعبه نگهداری نکنید چرا که ممکن است واکنش شیمیایی رخ دهد و طلای شما آسیب ببیند.

جعبه نگهداری از زیورآلات و بدلیجات

از زیورآلات و بدلیجات خود به صورت مستمر استفاده نکنید

بهتر است برای افزایش طول عمر زیورآلات و بدلیجات خود از آن‌ها به صورت مستمر استفاده نکنید و هر از چند گاهی به آن‌ها استراحت دهید. هنگام خرید زیورآلات سعی نکنید از یک مدل چندین نمونه خریداری کنید. از نمونه‌های مختلفی انتخاب کنید که علاوه بر زیبایی بیشتر بتوانید جایگزنی مناسب برای زیورآلات و بدلیجات داشته باشید که در صورت نیاز به آن‌ها استراحت دهید.

برای اطلاع از جدیدترین محصولات اونیکس گالری لطفا در کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام ما عضو شوید.